Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faziletli lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Organizasyon sahaında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde marka bünyeu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi bölümünde ev olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etken çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birhayli futbol, basketbol çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taçı aralık Türkiye’nin en yetişkin özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda yer almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi sahaında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birhayli deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile müşterek öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

About the author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://italyandiliedebiyati.name.tr/ https://bilgisayartablet.name.tr/ https://kayseriyuzlazerepilasyon.name.tr/ https://dedektiflik.name.tr/ https://fiyatteklifi.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar türkiye