kurumsal logo tasarımı

logo yapma

Logo nedir? Sözcük mazmunı olarak köken muhaliflığı dilimizde amblem olan, bir ustalıkin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mazmunını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak ustalıkletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı ustalıki sembolize edebileceği kabil, markanın kendi mazmunı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çdüzenışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı mideerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda söz mazmunının dışında, birmebzul logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan nefer veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı az çok önemlidir. özge taraftan logo dizayn çdüzenışmasını yapacak nefer veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çdüzenışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çdüzenışma sizin, ustalıkletmenizin ve bundan ahir çdüzenışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çdüzenışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değustalıktirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik midein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çdüzenışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş düzlükı ile faaliyette bulunan şirketler midein henüz çok tercih edilebilir. Bir numara bir sektörde etkinlik gösteren ustalıkletmelerin çoğu kez logoları kesimü özümleme değer. Fakat yekten okkalı kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne ustalıke yarar?
İşletmeler midein logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. önceki halini düşünmeye çdüzenışın. Markaların logoları olmadan gerçekten bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple ustalıkletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza berk adımlarla devam edebilmek yerine “logo dizayn” çdüzenışması ile mirlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) ifade değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazı kişilerin bir manzarate teşhisnmasını sağlayıcı ustalıkaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, palas anlaşılır, yazıırlanması palas, mümkün başüstüneğunca azca adetda renkten oluşorospuıdır. Her çyeksan baskı ve endam tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok muhteşem ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair firma evet da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa neden vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya muhteşem dokunca verir.

Logo layihamcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e için logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin yürekğine münasip olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini kesinlikle teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cepheısaf icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit de akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün evet da firma midein logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı mazmun hizmetında bu bilgi çok önemlidir.

logo yapma

About the author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://italyandiliedebiyati.name.tr/ https://bilgisayartablet.name.tr/ https://kayseriyuzlazerepilasyon.name.tr/ https://dedektiflik.name.tr/ https://fiyatteklifi.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar türkiye
takipci satin al